Flash News

Ditari i Opozitës

Paloka: Zelenskyy e di Shqipërinë një vend të pasur, këtë ide i ka krijuar “sheiku” ynë

Paloka: Zelenskyy e di Shqipërinë një vend të pasur,

Deputeti demokrat Edi Paloka ka komentuar vizitën e presidentit ukrainas në Tiranë.

Në një postim në Facebook, Paloka shkruan se Rama i ka krijuar Zelenskyy-t idenë se Shqipëria është një vend i pasur, kjo për shkak të luksit që shfaq kryeminstri.

“Zelensky e di Shqipërinë “një vend të pasur”!!!. Me siguri që këtë përshtypje e ka krijuar prej sheikut tonë Kryeministër.“Charter” gjigand, kostumet e shtrenjta dhe fryrjet prej laci të Ramës do t’ia kenë krijuar këtë perceptim, Presidentit ukrainas që mendon se po aq të pasur duhet të jenë dhe shqiptarët dhe vjen për të marrë mbështetje financiare (siç shkruan)", shkruan deputeti.

Të fundit