Flash News

Ditari i Opozitës

Pas Halimit, Eno Bozdo koordinator i Energjisë; Basha skicon "qeverinë hije"

Pas Halimit, Eno Bozdo koordinator i Energjisë; Basha skicon
Eno Bozdo

Eno Bozdo është zgjedhur koordinator kombëtar për Energjinë në kuadër të programit të Partisë Demokratike për zgjedhjet e 25 prillit.

Lajmi është bërë me dije nga burime pranë selisë blu.

Ndërkohë një ditë më parë ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi u zgjodh koordinator politik në për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Më herët, Bozdo ka mbajtur detyra si ish-zëvëndësministër i Energjitikës, nënkryetar bashkie në kohën kur Tiranë drejtohej nga Lulzim Basha, Sekretar Organizativ në selinë blu, ish-deputet dhe anëtar Kryesine në Partinë Demokratike.

Në kuadër të zgjedhjeve kryedemokrati Basha ka prezantuar nga një plan për çdo sektor, që sipas tij do të nxisin ekonominë.

Të fundit