Flash News

Ditari i Opozitës

Pas kandidatëve të 14 majit, nga Alibeaj distancohen edhe deputetët. Kush mori pjesë në mbledhje

Pas kandidatëve të 14 majit, nga Alibeaj distancohen edhe

Enkelejd Alibeaj zhvilloi sot një mbledhje me deputetët që e mbështesin. 

Në mbledhje për përgatitjen e fushatës morën pjesë vetëm 10 prej tyre që deklaruan se mbështesin 13 emrat e mbetur në garë.

Në takim mësohet se kanë marrë:

Gazment Bardhi

Arbi Agalliu

Lefter Gështenja

Andia Ulliri

Flutura Açka

Merita Bakiu

Eralda Tase Bano

Selaudin Jakupllari

Zheni Gjergji

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes tha se do të mbështesë vetëm kandidatët që janë në logon e PD-së.  

‘Do mbështes kandidatët që janë nën logon e PD-së. Në pjesën më të logjikshme të kësaj situate do duhet të japim një lloj shembulli për të mos e ndarë me tej elektoratin e djathtë. Çdo përpjekje do të përqendrohet kundër kësaj qeveria.

Kandidati i Vlorës është i lirë të mbajë qëndrimet e tij dhe shpresoj të votojnë atë parti nga e cila kanë dalë.’- tha Arbi Agalliu.

Kujtojmë se nga data 27 mars që ishte afati i regjistrimit e deri më tani, 6 kandidatë të palës së Alibeajt janë tërhequr nga gara, situata të ndodhura në Lezhë, Kurbin, Librazhd, Vorë, Korçë dhe më së fundi kandidati i Krujës.

Tërheqje ka patur edhe në radhët e këshilltarëve për Këshilla Bashkiakë.

 

Të fundit