Flash News

Ditari i Opozitës

Pas votimit për kreun e ri të PD, Berisha dy orë në zyrën e Bashës

Pas votimit për kreun e ri të PD, Berisha dy orë në

Pasi hodhi votën e tij për kryetarin e ri, ish kryeministri Sali Berisha nuk është larguar nga selia e PD, por ka shkuar në zyrën e kreut aktual, Luzlim Basha.

Mësohet se Berisha ka qëndruar rreth dy orë në zyrën e kryedemokratit, ku kanë zhvilluar një takim mes tyre.

Nuk dihet ende se cili ka qenë fokusi i diskutimit mes tyre.

Kujtojmë se Basha kandidon përballë Agron Shehajt, Fatbardh Kadillit dhe Edith Harxhit për një mandat të tretë, ndërsa ish kryeministri Berisha pak ditë më parë foli për mundësinë e një rikthimi të tij në krye të PD.

 

Të fundit