Ditari i Opozitës

PD cakton drejtuesit politik në Berat dhe Dibër, detyrat i besohen Alizotit dhe Mziut

PD cakton drejtuesit politik në Berat dhe Dibër, detyrat i besohen
Selia e PD

Partia Demokratike ka caktuar drejtuesit politik të fushatës në dy qarqe.

Berati i është besuar anëtarit të kryesisë së PD-së, Tomorr Alizotit.

Ndërkohë që ish-kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu është zgjedhur drejtues politik i PD-së në Dibër.

Deri tani kryedemokrati Lulzim Basha ka caktuar drejtuesit politikë në disa qarqe. Në Shkodër do të jetë Helidon Bushati, Gazmend Bardhi në Elbasan, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leskaj në Vlorë, Edi Paloka në Durrës, Mark Marku në Lezhë, Edmond Spaho në Korçë.

Ditari politik

Të fundit