Flash News

E-TJERA

Qarkullonte me armë, arrestohet shqiptar në Greqi

Qarkullonte me armë, arrestohet shqiptar në Greqi

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Athinë shqiptri, pasi po lëviztë në mënyrë të dyshimtë.

Pas ndalimit dhe kontrollit të tij u zbulua se 32-vjeçari shqiptar mbante në pjesën e përparme të brezit një armë zjarri pistoletë e llojit “Sig Sauer”.

32-vjeçari, i cili banon në zonën e Peristerit, është shoqëruar nga policia në Komisariat dhe po merret në pyetje për t’u hetuar edhe në lidhje me qëllimin e mbajtjes së armës së zjarrit me vete.

Të fundit