Flash News

Ditari i Opozitës

PD publikon videon: Rama vetëm justifikohet, qeveria më e korruptuar në historinë e Shqipërisë

PD publikon videon: Rama vetëm justifikohet, qeveria më e korruptuar

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka kritikuar kryeministrin Rama në lidhje me qëndrimin që ka mbajtur për përgjimet e "Ndraghetës, ku të si të implikuar përmendeshin edhe zyrtarë të lartë të qeverisë.

Sipas Bardhit, Rama justifikohët sikur "kurrë nuk di asgjë, gjithmonë sillet sikur i bien në qafë të tjerët".

Përmes një postimi në Facebook, Bardhi shkruan se më 25 prill qytetarët shqiptarë do të votojnë për ndryshimin duke i treguar vendin qeverisë aktuale.

Statusi i plotë:

Sa herë njerëzit e tij kapen në përgjime në pazar me trafikantët e drogës, duke blerë vota me krimin e organizuar apo duke shitur tendera, koncesione dhe leje ndërtimi, Edi Rama vetëm justifikohet.

Ai kurrë nuk di asgjë, gjithmonë sillet sikur i bien në qafë të tjerët.

Shqiptarëve u ka ardhur në majë të hundës dhe janë lodhur duke dëgjuar Ramën dhe justifikimet e tij.

Ata e dinë se kjo është qeveria më e keqe dhe më e korruptuar në historinë e Shqipërisë.

Askush nuk e beson më Edi Ramën. Në 25 Prill shqiptarët do t’i tregojnë vendin kësaj qeverie dhe do të votojnë për ndryshimin!

Ditari politik

Të fundit