Flash News

Ditari i Opozitës

Përmbytjet/ Kryemadhi-Ramës: Njerëzit nuk duan batuta, koha po mbaron

Përmbytjet/ Kryemadhi-Ramës: Njerëzit nuk duan batuta, koha po

Në debatin e përmbytjeve midis Ramës dhe Bashës është përfshirë edhe Monika Kryemadhi.

Kryetarja e LSI ka reaguar përmes një postimi në Facebook duke thënë se një qeverisje e paaftë di vetëm të justifikohet kur qytetarët i kërkojnë llogari.

Sipas Kryemadhit, qeveria “Rama” është në shërbim të oligarkëve dhe jo të qytetarëve.

 “Një qeverisje e paaftë di vetëm të justifikohet kur qytetarët kërkojnë llogari. Këtë gjë bëri qeveria edhe sot. Përmbytjet janë përgjegjësi e kryeministrit dhe pasojat e rënda financiare nga krizat që vendi është përballur janë përgjegjësi e keqqeverisjes së tij. Rilindja i shërben vetëm oligarkëve dhe jo qytetarëve, ndaj vetë Rama është kthyer sot në një krizë për vendin. Njerëzit nuk duan batuta, koha po mbaron. Edhe 100 ditë për ndryshimin! #25Prill2021”, shkruan Kryemadhi.

Ditari politik

Të fundit