Flash News

Ditari i Opozitës

Porti i ri i Durrësit, Meta thirrje qytetarëve: Mos blini apartamente! Është skemë piramidale e Ramës

Porti i ri i Durrësit, Meta thirrje qytetarëve: Mos blini apartamente!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i ka bërë thirrje shqiptarëve të mos blejnë apartamente në projektin e Portit të Durrësit, pasi sipas tij e gjitha është një skemë e pastër piramidale e kryeministrit Rama.

Në një postim në Facebook, Meta kërkon nga qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve dhe të mos i shpenzojnë paratë e tyre në një skemë që synon vjedhjen e të ardhurave të shqiptartëve. Kreu i PL-së i ka bërë thirrje organeve të Drejtësisë të pengojnë nënshkrimin e çdo kontrate shitblerje.

Postimi i plotë:

MOS BLINI APARTAMENTE NË PROJEKTIN E PORTIT TË DURRËSIT!

MOS BINI PRE E MASHTRIMEVE TË KËSAJ SKEME TË PASTËR PIRAMIDALE!

I ftoj të gjithë qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve dhe të mos shpenzojnë asnjë qindarkë për blerjen e apartamenteve në Projektin e Portit të Durrësit, që nuk është gjë tjetër veçse një skemë e pastër piramidale për vjedhjen e parave tuaja.

Në mungesë të plotë transparence, për këtë të ashtuquajtur Projekt, nuk është publikuar asnjë memorandum, kontratë apo informacion se si do të bëhet ndarja e të ardhurave.

Është vetëm një aferë e pastër korruptive, që synon t'ju grabisë paratë dhe asgjë më shumë!

U bëj thirrje organeve të Drejtësisë të reagojnë menjëherë dhe të ndërhyjnë për të penguar nënshkrimin e çdo kontrate paraprake shit-blerje, në kundërshtim të ligjit dhe në dëm të qytetarëve.

Të fundit