Flash News

Ditari i Opozitës

Posti që mori Haxhinasto në Partinë e Lirisë, Meta: Kemi një prioritet

Posti që mori Haxhinasto në Partinë e Lirisë, Meta: Kemi

Kryetari Ilir Meta ka vendosur Edmond Haxhinaston si koordinator të Partisë së Lirisë për programin politik. Lajmin e bëri me dije në një konferenë për mediat, ku bëri me dije se prioritet është referendum.

Meta u shpreh se ky do të jetë triumfi i qytetarëve mbi kapjen e shtetit, që sipas tij, ka sjellë pasiguri ekonomike dhe sociale.

“Është shumë i qartë mesazhi që solli domosdoshmërinë e kësaj force të re politike në skenën politike shqiptare dhe tre prioritetet e saj kryesore, referendumi, referendum dhe referendum. Ai do jetë triumfi i qytetarëve mbi kapjen e shtetit padrejtësisht.

Duke mos e respektuar Kushtetutën, duke sjellë këtë situatë të pasigurisë, kushtetuese, sociale dhe ekonomike që është edhe nxitësja kryesore e largimit të të rinjve”, tha Meta.

Të fundit