Flash News

Ditari i Opozitës

Primaret në PD, Kryesia miraton kandidaturat edhe për 12 bashkitë e mbetura

Primaret në PD, Kryesia miraton kandidaturat edhe për 12 bashkitë

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar këtë të mërkurë kandidaturat e primareve për 12 bashki të tjera për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Ishte kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kryetarja e Komisionit të Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi ajo që lexoi emrat e kandidatëve dhe sqaroi se  KOKOE do të japë informacione në ditët në vijim mbi kandidatët.

Vokshi: Fushë Arrëz- Dedë Bajraktari, Hilë Curi, Hilë Kola, Pjetër Qafa, Nikë Deda

Cërrik- Ankelida Çela, Servet Duzha

Gjirokatër- Enkelejda Muzhi, Denis Kuqi, Shemsho Lamja, Dorian Lami

Përmet- Edmont Komino, Niko Shupuli.

Këlcyrë- Arjan Kasaj, Edmond Nano

Memaliaj- Albert Malaj, Bukurosh Ajdini

Tepelenë- Baftiar Imeri, Hysni Kasëmi

Libohovë-Adil Xhelili

Kolonjë- Et’hem Lumani

Kamëz- Arian Hoxha, Asllan Dogjani, Shemsi Prençi

Bulqizë- Dëfrim Fiku, Fatos Hoxha

Krujë- Agim Kodra, Agron Loka, Andi Gjoka, Arjan Vogli, Aqif Mesi, Genc Laçi, Gëzim Hoxha, Ilir Ndreu, Imer Merlika, Ndriçim Babasi, Denis Hidri

Për bashkitë e tjera është duke u biseduar me partitë e tjera aleate, në ditët në vijim KOKOE do japë një informacion më të plotë në lidhje me kandidaturat e miratuara nga kryesia.

 

Të fundit