Flash News

Ditari i Opozitës

Protesta kundër Veliajt/ Policia arreston anëtarin e Kryesisë së Degës së PD në Tiranë

Protesta kundër Veliajt/ Policia arreston anëtarin e Kryesisë

Alfred Pllumbi, anëtarë i Kryesisë së Degës Nr. 2 të PD në Tiranë, është arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga policia.

Lajmi është bërë i ditur nga Irma Marku, kryetarja e Degës Nr. 2 të PD. Pllumbi është arrestuar rreth orës 03:00 të mëngjesit, pas protestës kundër korrupsionit të Erion Veliajt dhe drejtorëve të tij, që ndodhen pas hekurave.

Marku shkruan se “kanibalët e verbuar shkelin çdo ligj dhe të drejtë duke zbatuar urdhrat politikë të hajdutëve të pandehur të qeverisë e bashkisë”.

Protesta kundër Veliajt/ Policia arreston anëtarin e Kryesisë

Të fundit