Flash News

Ditari i Opozitës

PS rrëzoi interpelancën urgjente me Ramën, Zhupa: Berisha duhet të vinte në seancë

PS rrëzoi interpelancën urgjente me Ramën, Zhupa: Berisha duhet

Deputetja demokrate Ina Zhupa reagoi pasi socialistët rrëzuan kërkesën e Berishës për interpelancë urgjente me Ramën për vjedhjen e fondeve publike.

Nga Kuvendi, Zhupa u shpreh se tenderat për familjarët tregojnë se Rama është hajdut dhe se se Berisha duhej të ishte sot i pranishëm në seancë.

“Para 6 muajsh kam bërë një kërkesë për interpelancë me zotin Gonxhe dhe ende nuk di se çfarë është bërë me atë kërkesë. Tenderat për familjarët tregojnë që Rama është hajdut. Duhet të njoftonit policinë që Berisha të vije ne seance. Por me ardhjen e Berishës në seancë, nuk ka rrezik për prishje të provave”, tha Zhupa.

Të fundit