Flash News

Ditari i Opozitës

“Pse po i mbani gardistët? Kaq frikë keni?”, Berisha hyn live në FB: Opozita në mosbindje civile

“Pse po i mbani gardistët? Kaq frikë keni?”, Berisha hyn

Kryedemokrati Sali Berishanuk është lejuar që të shkoj tek foltorja, ndonëse nuk ka nisur ende zyrtarisht seanca plenare.

Kjo se ka ndalur Berishën i cili ka nisur që të flasë për qytetarët përmes rrjetit social ‘Facebook’.

 “E ka kapur frika, erdhi me një karvan të gjatë makinash. Po ashtu do ikë. Ne po mbrojmë të drejtat tona kushtetuese, të popullit opozitar.

Këta po mbrojnë një grup hajdutësh, janë fatkëqinj. Ajo Linda, ka rekordin më të zi të keq shfrytëzimit nga Rama dhe funksionimit të saj si një njeri pa dinjitet.

Si një njeri që nuk njeh dhe shkelmon rregulloren. Këtu pas meje janë deputetë socialistë. Pse i mbani këto gardistë ju? Keni kaq frikë prej opozitës?"

Të fundit