Flash News

Ditari i Opozitës

Rama tha se s’kishte gjobitur media, Vasili: Kryeministri më vulgar në historinë e Shqipërisë, gënjeu dhe në Londër

Rama tha se s’kishte gjobitur media, Vasili: Kryeministri më vulgar

Petrit Vasili ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama, teksa shprehet se ai gënjeu kur tha se nuk kanë gjobitur asnjë media. Nënkryetari i Partisë së Lirisë citoi se kur Rama lëviz nëpër botë, do të thotë që virus ii gënjeshtrës përhapet gjithandej.

POSTIMI:

Genjeshtari ambulant Edi Rama! Kur Edi Rama leviz neper bote do te thote qe virusi i genjeshtres perhapet gjithandej.
Perveç nje genjeshtari te rendomte dhe cipeplasur Rama nuk interpreton dot absolutisht asnje rol tjeter. Pervec genjeshtres vulgare Edi Rama nuk artikulon dot asgje tjeter.

Ne Angli tash se fundi kur virusi Edi Rama u shfaq atje genjeu dhe tha se :" asnjehere nuk kemi gjobitur media". Gjobitjet, presionet, shantazhet i mediave e deri dhe intimidimi e dhunimi personal i gazetareve eshte tashme nje fakt i njohur boterisht.

Gjobitjet e News 24, te Ora News sjellja brutale ndaj gazetares Ambrozia Meta apo gazetarit Klevin Muka jane vetem nje pjese e vogel akteve agresive pafund te Edi Rames. Nje fakt i cili perben shqetesim madhor, qe paraqitet gjeresisht edhe ne Raportin e Departamentit Amerikan te Shtetit per te Drejtat e Njeriut.

Por virusi genjeshtar Edi Rama mendon thjesht vetem per pak minuta, pra te genjeje si te mundë dhe ku te munde e pastaj terbohet, dihat, i merret fryma dhe shkumezon, kur i tregojne me gisht genjeshtrat e tij te trasha. Mjerim i madh qe Shqiperia ka nje kryeminister te tille mizerabël, absolutisht kryeministri me ordiner dhe vulgar i gjithe historise se Shqiperise.

Të fundit