Flash News

Ditari i Opozitës

Raporti i DASH/ Meta: Rama shkatërrues i rendit kushtetues e harmonisë shoqërore

Raporti i DASH/ Meta: Rama shkatërrues i rendit kushtetues e harmonisë

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka komentuar raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit, teksa është shprehur se raporti ishte në koherencë me qëndrime te tij të mëparshme.

I ftuar në emisionin “Open” në News24, Meta tha se Raporti i DASH prej kohësh e ka bërë të qartë se vendi ynë po kthehet në qendër trafiku kokaine.

Pjesë nga biseda në studio:

Arion Sulo: Qendrimi i dyfishtë kur vlerësojmë raportin e DASH dhe nuk kishit të njëjtin qëndrim ndaj shpalljes non garat të Berishës?

Ilir Meta: Qendrimi im për non gratat e Berishës, ishte i qartë që në fillim, edhe kur isha president. Raporti i DASH është në koherencë me qendrimet e mija të mëparshme për kapjen e gjyqësorit nga Rama dhe keqpërdorimin e qëllimeve të ndërkombëtarëve.

Raporti i DASH prej kohësh e ka bërë të qartë se vendi ynë po kthehet në qendër trafiku kokaine, madje edhe qendër logjistike.

Raportet e DASH në përgjithësi kanë qenë serioze.

Sulo: Zakonisht keni pasur kritika me ambasadorët. DASH thoni qëndron drejt në raport me vendin tonë dhe ambasadorët kanë optikë tjetër?

Meta: Dua t’ju them që qendrimet e mija janë koherente. Ato të Ramës jo. Kujtoj këtu rastin e zotit Dvorani.

Rama shkatërrues i rendit kushtetues e harmonisë shoqërore. ikën në Britani e në vend t’i kërkojë falje shqiptarëve që i ka bërë të jenë të parët në botë që kalojnë La Manche në dimër, i kërkon llogari autoriteteve britanike.

Të fundit