Flash News

Ditari i Opozitës

Raporti i DASH, Paloka: Përgënjeshtron deklaratat e ambasadores kundrejt qeverisë

Raporti i DASH, Paloka: Përgënjeshtron deklaratat e ambasadores

Kreu i këshillit kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka ka komentuar raportin e DASH për Shqipërinë.

I ftuar në emisionin "A Show" në Syri tv, Paloka është shprehur se raporti ishte në kontradiktë me deklaratat e ambasadores në Shqipëri dhe rikthimi i vëmendjes për zgjedhjet e 2021 tani pas dy vitesh nuk ishte pa qëllim.

"Në një farë mënyrë duhet të ketë një inat me Berishën ën DASH sepse i ka rënë vlera e nongradas. Demokratët pritën që të dilni provat dhe del që ishin lobimet si ajo e McGonigal që nxirrnin njerëzit nongrada.

Rama së bashku me Alibejan kanë pasur si synim të fusnin në ligjin e dekriminalizimit edhe një nen të veçantë për nongradat po është tërhequr Rama dhe nuk është miratuar.

Në sjelljen e ambasadorët ndikon më shumë pjesa personale sesa zyrtare, raporti i fundit i DASH ka një moment që u janë rikthyer zgjedhjet e 2021 ndërkohe jemi në 2022, këto zgjedhje që DASH i nxin kjo ambasadore pa u mbyllur procesi uroji Ramën duke i bërë elozhe kundër kornizave diplomatike. Këtu ka  një diferencë të madhe mes raporteve të DASH pasi ky është më skandalozi pasi janë në kontraditë me deklaratat e ambasadores", tha ai.

Të fundit