Flash News

Ditari i Opozitës

Reagon kandidati i Alibeajt: Pse hoqa dorë nga gara për bashkinë e Librazhdit

Reagon kandidati i Alibeajt: Pse hoqa dorë nga gara për bashkinë

Kandidati i propozuar nga Enkelejd Alibeaj për Bashkinë Librazhd, Bujar Vreto ka treguar arsyet e vendimit të një dite më parë, duke u tërhequr nga kandidimi.

Duke folur në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se ka ndryshuar qasjen që në momentin që po diskutohej mosmarrja pjesë në 61 bashki.

“Që në momentin që po diskutohej mosmarrja pjesë në 61 bashki, unë nisa të ndryshoj qasjen time. Ka njerëz që kanë 32 vite që punojnë dhe nuk janë përkrahur asnjëherë, qoftë nga PD, qoftë nga LSI, madje LSI kur qeveriste me Ramën, të gjithë demokratët i masakroi dhe këtë demokratë s’e harrojnë. Edhe qeverisja jonë, me gjithë arritjet nuk i vlerësoi njerëzit sipas kontributeve. Fryma e qeverisjeve0 tona nuk ka qenë shumë e dallueshme nga ato të majta përveçse kemi pasur një zhvillim më të mirë ekonomik”, tha Vreto.

 

Të fundit