Flash News

Ditari i Opozitës

Rezoluta e PS, reagon Berisha: 'Gjethe fiku', menduan se do mashtrojnë shqiptarët dhe BE-në

Rezoluta e PS, reagon Berisha: 'Gjethe fiku', menduan se do

Kreu i PD, Sali Berisha reagoi pasi Kuvendi miratoi me votat e socialistëve rezolutën për luftën ndaj korrupsionit, e cila u kundërshtua nga opozita, ndërsa pjesa dërrmuese e ligjvënësve demokratë nuk morën pjesë në votim.

Nga tubimi qytetar, Berisha e cilëson atë si 'gjethe fiku', me të cilën socialistët mendojnë sipas tij se do të mashtrojnë shqiptarët dhe BE-në

Berisha: Të dashur miq, sot gjithë ditën hajdutët më të mëdhenj që ka pasur Shqipëria dhe kombi përdhosën parlamentin me betimin e tyre të rremë se nuk do të vjedhin më.

Edi Rama dhe hajdutët e tij ministra sot menduan se me një rezolutë gjethe fiku do mashtrojnë shqiptarët dhe BE-në se ata hoqën dorë nga vjedhja e qytetarëve shqiptarë.
E vërteta është se në doktrinën e vjedhjes ka një ligj: hajduti sa më shumë ka vjedhur, aq më shumë kërkon të vjedhë.
Ai nuk ngopet kurrë!
Edi Rama, siç e dini, u bë kryeministër i denoncuar nga OSBE në raport se ka vjedhur dhe fshehur në bankat offshore 200 milionë euro.
Miqtë e mi, u garantoj se këto 10 vite, së paku janë shumëfishuar disa herë këto 200 milionë.

Të fundit