Flash News

Ditari i Opozitës

Roli i grave në shoqëri, Meta: Do i mbështetesim në arsimim, sipërmarrje dhe në punësim të mirëpaguar

Roli i grave në shoqëri, Meta: Do i mbështetesim në arsimim,

Ne jemi të vendosur ta fitojmë luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave”, kështu është shprehur kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta këtë të premte.

Me anë të një postimi në Facebook, teksa shfaqet përkrahë Erisa Xhixhos dhe grave të tjera Meta shkruan “se së bashku do të fuqizojmë rolin e grave në shoqëri”

Ne jemi të vendosur ta fitojmë luftën kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave.

Bashkë do të fitojmë duke fuqizuar rolin e grave në shoqëri dhe duke shtuar përpjekjet tona për t’i mbështetur në arsimim, sipërmarrje dhe në punësim të mirëpaguar.”, shkruan Meta.

 

Të fundit