Flash News

Ditari i Opozitës

Sali Berisha merr vulën e PD, Meta: U hoq nga kthetrat kriminale të Ramës

Sali Berisha merr vulën e PD, Meta: U hoq nga kthetrat kriminale të

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit e cila i dha vulën e PD-së, Sali Berishës.

Në një reagim, Meta shprehet se vula u hoq nga kthetrat kriminale.

“Përshëndes vendimin që rikthen vulën te demokratët dhe demokratet dhe e heq nga kthetrat kriminale të Ramës.

Ka kaluar një kohë e gjatë nga vendimi legjitim i gjyqtarit i cili mori pikërisht këtë vendim në përputhej me ligjin. Ka qenë një odise e tërë tjetërsimi e manipulimi,. Kapje në të gjithë nivelet e drejtësisë. U demonstruar për të shkatërruar pluralizmin dhe PD si forca e parë që solli pluralizmin”, tha Meta.

Të fundit