Flash News

Ditari i Opozitës

Salianji: Rikthimi i Bashës, për interesa personale

Salianji: Rikthimi i Bashës, për interesa personale

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji deklaron se rikthimi i ish kreut të PD, Lulzim Basha lidhet vetëm me interesat e tij personale.

I ftuar në studion e Panorama TV sipas Salianjit, Basha duhet të largohet dhe ti lërë demokratët që të bashkohen.

Deputeti demokrat deklaroi se rikthimi i tij është për agjende okulte që duan të dëmtojnë opozitën.

“Thellësisht për interes personal. Logjika më con se është për ti shërbyer Edi Ramës. Për ti vendosur një barrierë tjetër bashkimit të demokratëve. Ndërkohë që sot demokratët janë detyruar të ulen të bashkëpunojnë me kolegë të PS në komisione, sot deputetet e dalë nga lista nuk ulen me njërii tjetrin. Nuk ka një inertes për të ndihmuar demokratet”, deklaroi deputeti i PD.

 

Të fundit