Flash News

Ditari i Opozitës

“Siguria kombëtare në rrezik”, Noka: Veç hakerave të Iranit, na kanë sulmuar edhe ata rusë e serbë

“Siguria kombëtare në rrezik”, Noka: Veç hakerave

Deputeti dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Flamur Noka ngre alarmin se siguria kombëtare është në rrezik.

Duke folur në Ora News , Noka u shpreh se vendin tonë e kanë sulmuar edhe Rusia e Serbia, përpos Iranit.

NokaHakerat armik të Iranit, por kanë qenë edhe Hakerat rusë dhe serbë duke e zhveshur sistemin digjital nga të dhënat. Ndodh vetëm në shqipërim kjo, pasi kanë lundruar mbi 1.5 vite, duke marrë të duan. Dita që e kanë bërë publike ka qenë dita e fundit e sulmit.

Çdo të dhënash që kanë të bëjnë me të dhënat e shtetit shqiptar janë vjedhur nga Hakerat. Janë vjedhur edhe Memex dhe TIMS. Ka dalë edhe Elisa Spiropali si e hetuar. Problemi është se listën e të hetuarve dhe të dyshuar, apo edhe bashkëpunëtorëve të policisë e kanë armiqtë tanë. Imagjinoni sikur t’i nxjerrin këta emra! Siguria kombëtare është në rrezik.

 

Të fundit