Flash News

Ditari i Opozitës

Situata politike, Imami: Punët s’po shkojnë mirë, grabitje totale dhe pushtet i pakontrolluar

Situata politike, Imami: Punët s’po shkojnë mirë, grabitje

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka komentuar situatën politike në vend. Ai tha se punët nuk po shkrojnë mirë, duke akuzuar qeverinë për korrupsion dhe vjedhje, ndërsa theksoi se pushteti është i pakontrolluar.

Më tej u ndal edhe te projekti i Portit të Durrësit, të cilin opozita e kundërshton fuqishëm. Ish-ministri tha për “Kjo Javë” se kryeministri Edi Rama nuk mban përgjegjësi, por vetëm fyen dhe sulmon.

“Vlerësimet tërësore janë të vështira, nuk mendoj se po shkojnë punët mirë, por flas si qytetar jo si politikan. Është një pushtet i pakontrolluar, një grabitje totale, s’ka lidhje me korrupsionin se ka pasur dhe do ketë gjithmonë, por PD po i bën këto punë, denoncimet për grabitjet e Portit.

Një nga portet e mëdhaja ku janë investuar gjithë këto vite qindra mln euro, merret dhe fale… Duke lënë mënjanë kush po e bën… Është grabitje dhe nuk ka garë, bravo atyre që e mbajnë, është koalicion grabitqarë dhe ata që i kundërvihen kanë guxim.

Kryeministri jonë nuk përgjigjet për asgjë, por vetëm shanë. Ka zgjedhur mënyrën e sulmit dhe denigrimit dhe ne duhet ta themi që Shqipëria është duke u zbrazur”, u shpreh Imami.

 

Të fundit