Flash News

Ditari i Opozitës

Sot seanca për mandatin e Xhaçkës/ Bardhi: Socialistët e ka injoruar Kushtetuesen

Sot seanca për mandatin e Xhaçkës/ Bardhi: Socialistët e

Teksa në Gjykatën Kushtetuese po mbahet seanca për mandatin e deputetes së Partisë Socialiste, Olta Xhaçka kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi tha se mazhoranca me qëndrimin e saj i ka të drejtën vetes të komentojë dhe ka injoruar vendimin.

“Secili prej nesh mund të ketë komente, por nuk mund të vejë në pikëpyetje për të zbatuar vendimin e Kushtetueses.

Në këtë rast është lënë pa zbatim një vendim i GJK, por me qëndrimin që ka mbajtur mazhoranca i ka dhënë të drejtën vetes të komentojë dhe ka injoruar vendimin e Kushtetueses” tha Bardhi.

 

Të fundit