Flash News

Ditari i Opozitës

Spaho: Rama përdori dosjen e financimeve ruse për të shantazhuar Bashën

Spaho: Rama përdori dosjen e financimeve ruse për të shantazhuar

Deputeti demokrat Edmond Spaho thotë se dosja e financimeve ruse është përdorur nga kryeministri Edi Rama për të shantazhuar Lulzim Bashën.

I ftuar në Euronews Albania, Spaho tha se duhet të ketë një hetim të plot lidhur me çështjen e lobimit rus për të ndarë PD-në nga veprimet individuale të Bashës.

“Duhet një hetim që të ndajë PD nga veprimet individuale të Bashës. S’kemi pse të mbajmë njolla të tilla kur PD nuk është e përzierë. Rama e mbajti peng Bashën nga 2017 deri vjet dhe vazhdon të mbajë peng një korrent që është afër Bashës në grupin e PD”, tha Spaho.

Të fundit