Flash News

Ditari i Opozitës

"Po e zvogëloni PD-në", Tabaku kundër Alibeajt, mbështet kandidatët e primareve

"Po e zvogëloni PD-në", Tabaku kundër Alibeajt,

Grupimi i Alibeajt zgjodhi Roland Bejkon kandidat për zgjedhjet lokale të 14 majit për Bashkinë e Tiranës.

Deputetja Jorida Tabaku është shrehur kundër Enkelejd Alibeajt për të dalë në zgjedhje me kandidatë të tjerë, pos kandidatëve të primareve. Tabaku ka shprehur mbështetje për këta të fundit, teksa ka thënë se përçarja e partisë, sidomos në Tiranë, do të përkeqësonte situatën.

“Unë jam kundër kandidatëve për kryetarë bashkie të tjerë nga opozita. Për më tepër në Tiranë, Durrës e Elbasan! Përçarja e partisë në bazë është shumë, e sidomos në Tiranë dhe çdo gjë e tillë thjesht do ta përkeqësonte! Më duhet të mendojmë për emrin e PD, për logon dhe duhet ta mbrojmë atë të ngrihet e jo të rrudhet! Jeni duke vepruar gabim, po e zvogëloni PD! Na lejoni të fokusojmë energjitë në listat e Këshillit Bashkiak dhe te emri i subjektit Partia Demokratike”, ka thënë Tabaku.

Të fundit