Flash News

Ditari i Opozitës

“Të dalim me një kandidat të përbashkët”, PD e Bashës dhe Grupi i Rithemelimit bëhen bashkë në Lushnjë

“Të dalim me një kandidat të përbashkët”,

Dëshira për të fituar pas 15 vitesh bashkinë ka bërë bashkë demokratët në Lushnjë, ata që mbështesin Lulzim Bashën si dhe ato të grupit të Rithemelimit.

Deputeti i Partisë Demokratike për qytetin e Lushnjës, Saimir Korreshi, njëkohësisht edhe kryetar i PD për degën, u shpreh për Report Tv, se nuk ka demokratë të ndarë dhe se do të mundohen që të nxjerrin një kandidat të përbashkët për PD-në, për zgjedhjet e 6 marsit.  

Sipas Korreshit, Lushnja do t’i imponohet Tiranës me një kandidat të përbashkët, pasi kështu mund të fitohet bashkia.

‘U takuam për të parë njëri-tjetrin në sy, që të fitojmë bashkinë e Lushnjës. Do mundohemi të nxjerrim kandidat të përbashkët pavarësisht përplasjes Basha-Berisha. Jemi në një mendje për një kandidat, por kemi mendim ndryshe për regjistrimin. Nuk ka demokratë të ndarë. Ne të PD Lushnjë duhet t’i imponohemi Tiranës dhe jo Tirana të na imponohet ne.’- u shpreh Korreshi.

 

Të fundit