Flash News

Ditari i Opozitës

Të hënën përfundon regjistrimi për kandidatët e PS, Berisha mbledh sot Kryesinë në selinë e PD

Të hënën përfundon regjistrimi për kandidatët e

Në 27 mars përfundon regjistrimi i kandidatëve për kryetarë bashkie dhe në 14 prill fillon fushata zgjedhore. Kur na ndajnë edhe dy ditë nga ky afat, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pritet të mbledhë Kryesinë në orën 21:00 në selinë e PD-së.

Mësohet se si rend dite është diskutimi dhe miratimi i listave emërore të këshilltarëve bashkiakë të bashkive të vendit për Koalicionin “Bashke Fitojmë”.

Nga ana tjetër, po sot grupi i Enkelejd Alibeajt ka deklaruar se do të nxjerrë kandidatët për 14 majin.  

 

Të fundit