Flash News

Ditari i Opozitës

Të shtënat ndaj Top Channel ku mbeti i vrarë roja, reagon Meta

Të shtënat ndaj Top Channel ku mbeti i vrarë roja, reagon Meta

Për ngjarjen e rëndë që ka tronditur vendin ku mbeti i vrarë roja i Top Channel ka reaguar dhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Me anë të një postimi në Facebook, Meta shkruan se edhe sot krimi mori një jetë.

Teksa shpreh ngushëllime familjarëve, Meta shkruan se epoka e krimit duhet të marrë fund, që të vijë epoka e shqiptarëve.

“Edhe sot krimi e mori një jetë. Një jetë të pafajshme, të një punëtori. Sot një roje televizioni, para pak ditësh një pastruese lokali. Viktimat e krimeve nuk janë të largët e të panjohur, ata janë njerëzit tanë, bashkëqytetarët tanë, shqiptarët tanë.

Bashkohem me pikëllimin dhe dhimbjen e familjarëve dhe gjithë shoqërisë sonë. Epoka e krimit duhet të marrë fund, që të vijë epoka e shqiptarëve. Dhe do të marrë fund, shumë shpejt!”, shkruan Meta.

Të fundit