Flash News

Ditari i Opozitës

Tërheqja e kandidatëve të Alibeajt, Spaho: E panë që po përdoreshin “si mish për top”

Tërheqja e kandidatëve të Alibeajt, Spaho: E panë që po

Deputeti demokrat, Edmond Spaho, tha se kandidatët janë tërhequr pasi e panë që po përdoreshin “mish për top”.

E ftuar në studion e A2 CNN, Spaho tha se grupimi Alibeaj hiqet si një grup njerëzish që përfaqësojnë PD-në, janë njerëz pa ide dhe pa forcë në terren. Spaho tha se kandidatët kanë bërë mirë që kanë reflektuar dhe janë tërhequr nga gara.

“Më mirë vonë se sa kurrë. Kandidatët, këta që u tërhoqën gjatë kësaj jave, panë edhe njëherë që ai grup njerëzish që hiqet që përfaqëson PD-në është një grumbull njerëzish pa ide, por në radhë të parë pa forcë në terren. Fakti që nga 61 bashki, kandidojnë më pak se 20 individë, gati 1/9-a dhe 2/3-tat nuk i plotëson dot.

Të gjithë e panë qartë që ky grup njerëzish ishte pa mbështetje dhe po përdoreshin “si mish për top” nga Alibeaj, nga Basha dhe ndonjë tjetër që hiqet sikur e drejton atë grup. Për rrjedhojë u kujtuan dhe bënë mirë që reflektuan dhe u tërhoqën nga gara, pasi do ti përdornin nga qëllimi i tyre për të dëmtuar opozitën”, tha Spaho.

Të fundit