Flash News

Ditari i Opozitës

U përjashtua nga Kuvendi, Berisha tregon se çfarë do të bëjë të enjten

U përjashtua nga Kuvendi, Berisha tregon se çfarë do të

Sali Berisha ka reaguar pas përjashtimit 10 ditë nga Kuvendi me kërkesë të socialistëve.

Në konferenvën për mediat, ai u shpreh se të enjten, kur do të jetë seanca e radhës e Kuvendit, Berisha do të jetë duke përgatitur protestën më të fuqishme që Tirana ka njohur ndonjëherë.

“Java që vjen do të jetë java e veprimtarisë intensive të Sali Berishës. Parlamenti i Lindës dhe i Ramës është parlamenti i turpit në historinë e vendit.

Ndaj dhe do të ketë një veprimtari intensive dhe e garantoj që beteja do të zhvillohet në çdo skaj të Tiranës, në çdo sallë. Të enjten jam në përgatitje të protestës më të fuqishme që Tirana ka njohur. Ky është veprimtaria e Sali Berishës”, tha Berisha.

Kujtojmë që për t’i shmangur përgjegjësinë dhe llogaridhënien për skandaline  fundit, kreu i qeverisë Rama nuk shkoi dje në Kuvend, ndërsa socialistët miratuan mes zhurmës 8 projektligje dhe projektvendime dhe menjëherë deklaruan të përfunduar seancën.

 

Të fundit