Ditari i Opozitës

Vasili: McGonigal do të hetohet edhe në Kongres në SHBA, ministrat e Ramës flasin si budallenj!

Vasili: McGonigal do të hetohet edhe në Kongres në SHBA,

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ministrit tëe Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cilie ka cilësuar qesharake çështjen ‘McGonigal’.

Sipas Vasilit një situatë e tillë do skuqte dhe turpëronte këdo, pasi sipas tij McGonigal do të hetohet edhe në Kongres në SHBA.

“McGonigal do te hetohet edhe ne Kongres ne SHBA, ministrat e Rames flasin si budallenj!

Mes Shqiperise dhe SHBA kurre nuk ka ekzistuar nje raport shteteror mafioz dhe ordiner si ky mes Rames dhe Mc Gonigal.

Kurre Shqiperia s'ka pasur Kryeminister as te djathte dhe as te majte qe te kishte rekorde te tilla te neveritshme, qe nga foto me Obamen si gruaja e Bilalit, apo fushata idiote kunder presidentit Trump dhe tani afera me Mc Gonigal.

Nje situate e tille do skuqte dhe turperonte kedo qenie te ndergjegjshme dhe te pergjegjshme e jo më ca te ashtuquajtur pushtetare rilindas apo ministra sic ju thone.

Por ka dhe qenie te shplara nga karakteri dhe nga morali si ministrat dallkauke te Rames, qe jo vetem s'jane shtetare gjekundi, por shfaqen vetem si lepires te cdo jashtqitje politike te Rames.

Nderkohe qe situata eshte shqetesim madhor ne nivelet me te larta te SHBA-se keta ministra budallenj thone se per Ameriken eshte problem qesharak.

Por keta budallenj me portofol ministri dhe analfabetë gjer ne dhimbje arrijne dhe i flasin te tilla budalleqe ne nje kohe kur:

ne Amerike ngrihen dy procedime penale ne dy shtete ne Neë York dhe Ëashington

Mbi Mc Gonigal 14 akuza, qe nga komploti e deri tek ryshfeti si dhe

Hetim shume i gjere ne Kongresin Amerikan permes nje Komisioni te Posacem te kryesuar nga Z.Jim Jordan.

Edi Rama duhet te largohet nje ore e me pare.

Si kufome politike ai ka vdekur shteterisht, moralisht dhe politikisht.

Asnje avokati, as ministrave budallenj dhe as e çirakeve te matufepsur mediatike nuk ja ndryshon dot fatin Edi Rames, qe e ai vete e gatoi me zellin e nje nje pazarxhiu mafioz”, shkruan Vasili në Facebook.

  

Të fundit