Flash News

Ditari i Opozitës

Vasili: Shpiragu na la, na mbeti vetëm mashtruesi Rama

Vasili: Shpiragu na la, na mbeti vetëm mashtruesi Rama

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka publikuar një video, kur kryeministri Edi Rama deklaronte se nafta e zbuluar në Shpirag do të rriste ekonominë e Shqipërisë.

Në Facebook, Vasili shkruan se kompania “Shell” ka njoftuar zyrtarisht tërheqjen nga Shpiragu. Për Vasilin, deklarata për naftën në Shpirag ishte vetëm mashtrim.

Postimi:

Ne mes te vapes se veres vjet duke dredhur zerin me tonalitete dhe perdredhje misterioze, karagjozi Rama intepretoi estraden e neveritshme te radhes me lajmet bombastike per naften e Shpiragut.

Karagjozi me ze misterioz Rama tha:

“Kjo pasuri do impaktojë pensionet, sistemin e arsimit, shëndetësisë, mirëqenien e fëmijëve tanë. Ata do jenë përfituesit më të mëdhenj se ne do ndërtojmë si duhet një fond sovran serioz për mbrojtjen, garantimin dhe fuqizimin e sovranitetit”, tha Rama.

Kompania Shell ka bere te ditur qe kjo pune ishte me humbje te medha plot 600 milion euro dhe pa asnje leverdi.

“Për tremujorin e parë, fshirjet e kërkimit të puseve pritet të jenë 0.6 miliardë dollarë, kryesisht në Shqipëri,” deklaroi kompania në përditësimin e rezultateve financiare për tremujorin e parë të vitit.

Karagjozi naftetar Rama e mbaroi perrallen me Shpiragun.

Vera po afron behuni gati.

Behuni gati qe te prisni gomarllekun e radhes te shkollepakut Rama.

Gomarllek te shoqeruar me pas me histerine idiote te mediave Ramiste dhe perdredhjet vokaliste te zerit misterioz te Rame genjeshtarit.

Të fundit