Ditari i Opozitës

Vazhdojnë negociatat me Mediun dhe Idrizin, Basha: Shumë shpejt do të ketë një njoftim

Vazhdojnë negociatat me Mediun dhe Idrizin, Basha: Shumë shpejt do
Basha me aleatët

Kryedemokrati Lulzim Basha në një prononcim për gazetarët nga selia blu tha se po vazhdojnë negociatat me të aleatët, ndërsa shtoi se shumë shpejt do të ketë një njoftim zyrtar nga grupi negociator.

Grupi negociator i PD është i përbërë nga Edi Paloka, Gazment Bardhi dhe Alfred Rushaj. Basha vazhdon bisedimet me kreun e Partisë Republikane Fatmir Mediun dhe kryetarin e PDIU-së, Shpëtim Idrizin, të cilat synojnë më shumë se një mandat të sigurt.

Kryedemokrati është dakordësuar me 3 parti aleate, Nard Ndokën, Dashamir Shehin dhe Agron Dukën.

Ditari politik

Të fundit