Flash News

Ditari i Opozitës

Vdekja e Peter Zingraf, reagon Meta: Mirënjohje për kontributin e tij të vyer

Vdekja e Peter Zingraf, reagon Meta: Mirënjohje për kontributin e tij

Ish-ambasadori i Gjermanisë në Shqipëri, Peter Zingraf, është ndarë nga jeta. Lidhur me këtë ka reaguar dhe presidenti i Partisë së Lirisë,  Ilir Meta .

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se do të ruaj kujtimet dhe vlerësimet  më të mira për periudhën që bashkëpunuan së bashku!

POSTIMI I METËS

Me trishtim mësova lajmin për ndarjen e parakohshme nga jeta të ish-Ambasadorit të Gjermanisë, Peter Zingraf.

Mirënjohje për kontributin e tij të vyer në dobi të zhvillimit dhe forcimit të marrëdhënieve në të gjitha fushat me Gjermaninë, për përshpejtimin e procesit të integrimit të plotë të vendit tonë në BE, si dhe për angazhimin e palodhur për forcimin e demokracisë funksionale, shtetit të së drejtës dhe llogaridhënies në Shqipëri.

Do të ruaj kujtimet dhe vlerësimet më të mira për periudhën që bashkëpunuam së bashku!

Ngushëllime familjes, kolegëve të Ambasada Gjermane Tiranë , si dhe autoriteteve të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Gjermanisë mike dhe partnere strategjike! ????????????????

Të fundit