Flash News

Ditari i Opozitës

Vendimi i Apelit për vulën e PD, atmosfera e demokratëve zhvendoset poshtë banesës së Sali Berishës

Vendimi i Apelit për vulën e PD, atmosfera e demokratëve

Gjykata e Apelit ka vendosur sot që logoja dhe vula e Partisë Demokratike t'i kalojë Sali Berishës.

Ky vendim është pritur me entuziazëm nga deputetët demokratë, të cilët tashmë mund të garojnë në zgjedhjet e ardhme me logon dhe vulën e tyre.

Vendimi i Apelit për vulën e PD, atmosfera e demokratëve

Fill pas vendimit, demokratët festuan në ambientet e selisë blu, ndërsa tani në mbrëmje festa është zhvendosur në ‘rrugën e shpresës’, aty ku si çdo pasdite, kryedemokrati Sali Berisha mban fjalime në ballkonin e banesës së tij ku ndodhet në arrest shtëpie prej 162 ditësh. 

Të fundit