Flash News

Ditari i Opozitës

Vendimi i gjykatës, Berisha: PD nuk e dorëzon kurrë flamurin, Rama i ka bërë llogaritë gabim

Vendimi i gjykatës, Berisha: PD nuk e dorëzon kurrë flamurin,

Në një bashkëbisedimin virtual me ndjekësit, kreu i PD Sali Berisha u pyet se çfarë do ndodhë nëse gjykata nuk i jep siglën e PD.

Ai tha se Rama po bën gjithçka të konfiskojë flamurin, por siguroi se PD nuk e dorëzon flamurin e saj.

Berisha: Edi Rama po bën gjithçka të konfiskojë flamurin e PD. PD nuk e dorëzon flamurin e saj.

Edi Rama i ka bërë llogaritë gabim. Hakmarrës primitiv, ai kërkon të fshijë partinë që përmbysin pushtetin e etërve të tij, që anëtarësoi Shqipërinë në NATO dhe shtroi rrugën e integrimit, që transformoi infrastrukturën e këtij vendi dhe realizoi projekte madhështore në Europë siç është TAP.

Rama ka një armiqësi të pashuar ndaj kësaj partie. Nuk e harron ai kurrë 20 shkurtin.

Kjo betejë vazhdon. Ai kujton se do hakmerret, por i ka llogaritë gabim.

Të fundit