Flash News

Ditari i Opozitës

Vendimi i KAS, Noka: Treshja e gjyqtarëve që i dha vulën Alibeajt, është kërcënuar me jetë

Vendimi i KAS, Noka: Treshja e gjyqtarëve që i dha vulën

Deputeti demokrat Flamur Noka deklaroi se tre gjyqtarët të cilët vendosin të regjistrojnë PD me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn, janë kërcënuar me jetë.

I ftuar në studion e Euronews Albania, Noka u shpreh se gjyqtarët u detyruan t’i japin vulën një pengu, pasi janë kërcënuar me karrierë dhe familje.

“Ata gjyqtarë janë kërrcënuar me jetë. Treshja e gjyqtarëve është kërcënuar me jetë, me familje, me karrierë. Ata që u detyruan të merrnin vendim t’ia japin logon pengun. Janë kërcënuar dhe kanë shkuar kërcënimie shumëfishe. Shko pyeti, jo nga ne. Unë nuk jam për të kërcënuar, problemin e kam me Edi Ramën”, theksoi ai.

Të fundit