Flash News

Ditari i Opozitës

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”, Basha: Do bëjmë rekurs në GJL

“Vendimi për vulën tërësisht i padrejtë”,

Pas mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, Lulzim Basha ka shpalosur qëndrimet  në më shumë se 3 orë mbledhje nga këto dy organe kolegjale.

Në një prononcim për mediat,  Basha, deklaroi se PD do të bëjë rekurs sepse e konsideron jo të ligjshëm vendimin e apelit.

Fjala e Bashës: 

 

“PD do të bëjë rekurs në Gjykatën e Lartë, pasi e konsideron jo të ligjshme vedimin e marrë nga gjykata e apelit. Ka ardhur koha që t’i jepet fund paligjshmërisë 34 vjeçare që mban Shqipërinë peng të një grupi individësh. Në Shqipëri ka ardhur koha të fitojë drejtësia dhe jo padrejtësia.

Të fundit