Flash News

Ditari i Opozitës

VIDEO/ Veliaj, i vetmi kryebashkiak në botë që në ekran mbjell pemë dhe në tokë mbijnë pallate

VIDEO/ Veliaj, i vetmi kryebashkiak në botë që në ekran

Gjelberim, pemë, parqe”, ishin disa nga premtimit që kryebashkiaku Erion Veliaj “i ulëriste” me sa fuqi kishte.

Ndërkaq nëse qendron në një cep të Tiranës, kudoqoftë, ajo ç’ka mbizotëron janë betoni, pallatet. Pak ditë më parë në një nga daljet e tij Veliaj tha se, ja kishte arritur që të mbillte 1 mln pemë në Tiranë.


Për këtë deklaratë të Veliajt ka reaguar edhe shtabi elektoral i kandidatit të opozitës për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi.

Në një video të shpërndare në Facebook, është llogaritur se për të mbjellë 1 mln pemë, do të duheshin 30 parqe sa ai i liqenit Artificial të Tiranës.

‘KONTROLL FAKTESH: Kryebashkiaku pretendon se ka mbjellë një milionë pemë në Tiranë të cilat do të përktheheshin në 30 parqe të tjerë të rinj me sipërfaqe të njëjtë me atë të Parkut të Madh të Tiranës.

Veliaj është mbase i vetmi kryebashkiak në botë, që shfaqet në televizor duke mbjellë pemë, kur në realitet qytetarët shikojnë se mbijnë pallate’, shkruhet në tekstin bashkëngjitur videos.

 

Të fundit