Ditari i Opozitës

Zgjedhjet/ PD cakton drejtuesin politik në Lezhë, detyra i besohet Mark Markut

Zgjedhjet/ PD cakton drejtuesin politik në Lezhë, detyra i besohet
Mark Marku

Ish-deputeti dhe pedagogu i njohur Mark Marku është zgjedhur drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun Lezhë.

Marku ishte edhe një prej anëtarëve të Komisionit të  Vlerësimit të kandidaturave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Më herët Partia Demokratike ka caktuar Gazment Bardhin si udhëheqësin e fushatës në qarkun e Elbasanit, Edi Palokën në Durrës, Bujar Leskajn në Vlorë, Enkelejd Alibeaj në Fier dhe Helidon Bushatin në Shkodër.

Ditari politik

Të fundit