Flash News

Ditari i Opozitës

Zjarri te QSUT, Berisha : Asnjë përgjegjësi për djegien e spitalit që kushtoi miliona euro

Zjarri te QSUT, Berisha : Asnjë përgjegjësi për djegien e

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka publikuar denoncim e një mjeke e QSUT, lidhur me zjarrit që ra ne spital. 

Berisha shkruan se nuk është marrë asnjë përgjegjësi për djegien e spitalit që kushtoi miliona euro. Ndërkohë sipas denoncimit në katet nëntokë të spitalin janë djegur pajisje me investim miliona euro dhe nuk dihet deri ku ka shkuar karbonizimi. 

Në denoncimin e postuar nga Berisha, më tej shkruhet se të gjitha pajisjet diagnostikuese janë jashtë funksionit dhe se pacinetët janë shpërndarë në spitale të tjera. 

Fshehin djegien e madhe të spitalit të sapo inaguruar!
Asnjë përgjegjësi për djegien e spitalit që kushtoi miliona euro.
Krim i shëmtuar!

Lexoni denoncimin e mjekut dixhital!

Pershendetje Dr jam mjeke ne QSUT.Doja te ndaja nje informacion: ne katet nentoke te spitalit te semundjeve te brendshme dhe kirurgjise abdominale - qe u perurua para 6 muajsh, investim disa milione euro- jane djegur baterite , USB dhe rrjeti elektrik e nuk dihet deri ku ka shkuar karbonizimi.
Te gjitha paijisjet diagnkstikuese (rezonanca, skanerat, ekot, laboratori) jane jashte funksioni- pajisje me vlera te medha monetare- pacientet jane shperndare ne spitale te tjera.
Tashme nuk ka asnje sherbim e shtrim- spitali eshte ne kolaps e jashte çdo funksioni. Nuk ka asnje vleresim te situates, as afate kohore per ndreqjen e rrjetit dhe kthimin ne normalitet.
Mbase eshte mire t’i kushtohet vemendje- Top channel e ka dhene shkarazi sipas njoftimit te ministres, kurse mediet e tjera s’e kane permendur fare per shkak te presionit nga ministria e cila bene gjithçka qe te minimiziohet dhe te shmanget hetimi dhe nxjerrja e pergjegjesive per zjarrin qe dogjii spitalin e ri. Ministria dhe drejtoria nuk lejojne punonjesit te futen e katet e nendhedhme te shkrumuara. Te pasigurta jane edhe vete themelet e nderteses
Mjeket jane nen presion sepse u eshte ngjeshur puna - nga 5 te semure , po punojne keto dite e s’dihet deri kur me 25 te semure me diagnoza te renda terminale.
Problemi fillon qe ne ngritjen e spitalit - i cili u konceptua me gjysmen e kapacitetit te shtreterve dhe te gjithe sherbimeve, edhe pse Tirana ka perqendrimin e popullsise dhe spitali i ndertuar para viteve ‘90 (kirurgjia e vjeter) kishte 2 here me shume mundesi per shtrime pacientesh e sherbimesh.
Just lutem bejeni publike kete demtim te madhe te spitalit te sapo inaguruara me pompe te madhe nga Rama.

Të fundit