Flash News

DITARI POLITIK

Çështja ‘Xibraka’/ Spiropali i drejtohet Olsi Ramës si 'trafikant', Bardhi: Të foli ndërgjegjja

Çështja ‘Xibraka’/ Spiropali i drejtohet Olsi Ramës

Edhe pse mazhoranca vijon të mbajë peng kërkesën e opozitës për mocion me debat me kryeministrin Rama, mbi çështjen e laboratorit të drogës në Xibrakë, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, foli para Kuvendit duke e quajtur Olsi Ramën “trafikant”.

Teksa akuzonte opozitën se nuk mban të njëjtin qëndrim ndaj SPAK-ut, Spiropali iu drejtua deputetëve të Kuvendit duke e etiketuar Olsi Ramën si “trafikantin e përgojuar” nga opozita.

“Kërkesën për të cilën përgjigjia u është çuar në SPAK, ku ose duhet të shkojë në burg trafikanti i përgojuar prej jush pafundësisht dhe pacipërisht kudo, ose duhet të përgjigjeni ju si kallëzues i rremë. Dy mundësi ka”, tha Spiropali.

Këtë fakt e vuri në dukje dhe kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, i cili tha se edhe pse Spiropali nuk ia përmend dot emrin Olsi Ramës, foli me ndërgjegjje dhe e quajti trafikant.

“E dyta zonja ministre e kuptoj që s’keni guxim as t’i përmendi emrin Olsi Ramës. Por bëtë një gabim më të rëndë, sepse iu foli ndërgjegjja juaj dhe e quajtët trafikant siç do të duhet ta kishte shpallur prokuroria nëse nuk do të kishte mbyllur hetimet”, tha Bardhi.

Të fundit