Flash News

DITARI POLITIK

Pas 4 mbledhjeve të bojkotuara nga PS, mblidhet sot Komisioni Hetimor i Shëndetësisë

Pas 4 mbledhjeve të bojkotuara nga PS, mblidhet sot Komisioni Hetimor i

Sot në orën 13:00 pritet të mbahet seanca e radhës së Komisionit Hetimor të Shëndetësisë.

Mbledhja e sotme vjen pas 4 seancave që mazhoranca i ka bojkotuar. Palët pritet të diskutojnë sot për planin paraprak të hetimit dhe kërkesa e dakordësuara për informacion.

Socialistët kanë përgatitur edhe planin paraprak të hetimit.

Partia Socialiste do të propozojë përfshirjen në planin e hetimit parlamentar të vizitave në terren për të parë nga afër sesi janë zbatuar kontratat: ajo e check-upet dhe sterilizimit, si dhe intervista me stafin dhe pacientët.

Të fundit