Flash News

DITARI POLITIK

Qëndroi vetëm 2 orë në Tiranë, Cameron telefonon Begajn

Qëndroi vetëm 2 orë në Tiranë, Cameron telefonon Begajn

Në vizitën e Sekretarit të Jashtëm britanik në Tiranë ishte parashikuar një takim me presidentin e vendit, Bajram Begajn, por ata nuk mundën dot ta zhvillonin.

Ndërkohë që Cameron ndërpreu vizitën në Tiranë për shkak të mbledhjes urgjente të qeverisë në Britani.

Pasditen e së mërkurës Cameron përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se ka telefonuar Presidentin Bajram Begaj.

Në postim ai shkruan se me Begajn kanë disktuar rreth çështjes së Shqipërisë dhe rolit të saj si aleate e ngushtë e NATO-s.

Qëndroi vetëm 2 orë në Tiranë, Cameron telefonon Begajn

Të fundit