Flash News

Ditari i Maxhorancës

E priti në zyrë, dhurata që kryeministri Rama i bëri Zelenskyy-t

E priti në zyrë, dhurata që kryeministri Rama i bëri

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy është pritur në Kryeministri, nga kreu i qeverisë Edi Rama.

Rama i tregoi Zelenskyy-t zyrën e tij dhe më pas i dha një dhuratë. Dhurata ishte pikërisht libri i kryeministrit me mbishkrimin sipër ‘Edi Rama’.

Pas takimit, dy zyrtarët do t’i bashkohen samitit në nder të Ukrainës, që do të mbahet në Pallatin e Kongreseve.

 

Të fundit