Flash News

DITARI POLITIK

Telefonata me Cameron, reagon Begaj: Mirënjohës për mbështetjen e Britanisë

Telefonata me Cameron, reagon Begaj: Mirënjohës për

Pas postimit në rrjetet sociale të Cameron lidhur me telefonatën që kishte zhvilluar me Begajn, ky i fundit ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale.

Presidenti Begaj shprehet se në telefonatën e zhvilluar mes tij dhe Sekretarit të Jashtëm britanik David Cameron ata biseduan lidhur me forcimin e lidhjeve si aleatë te vjetër të NATO-s.

Në vizitën e Sekretarit të Jashtëm britanik në Tiranë, David Cameron ishte parashikuar një takim me presidentin Bajram Begaj, por nuk u zhvillua për shkak të ndryshimit befasisht të agjendës në çastet e fundit.

 

Telefonata me Cameron, reagon Begaj: Mirënjohës për

Të fundit