Flash News

DITARI POLITIK

Vjedhja e fondeve publike, PS rrëzon kërkesën e Berishës për interpelancë urgjente me Ramën

Vjedhja e fondeve publike, PS rrëzon kërkesën e Berishës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha kërkoi interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për vjedhjen dhe shpërdorimin e fondeve publike.

Socialistët votuan kundër duke rrëzuar kërkesën e Berishës për interpelancë. Rama vetë nuk ishte i pranishëm sot në seancën plenare.

Socialistët mbrojtën kreun e tyre për të mos lejuar që opozita të kërkojë llogari se ku po shkojnë fondet publike dhe se si po abuzohet me to nga familjarët e Ramës.

Të fundit