Dy aksidente automobilistike njëri pas tjetrit, viktimat një burrë dhe një fëmijë

Dy aksidente me pasojë vdekjen kanë ndodhur sot në Shqipëri, me distancë prej thuajse 1 ore prej njëri tjetrit.

Një fëmijë i moshës 8 vjeç humbi tragjikisht jetën në Durrës pasi një furgon e përplasi për vdekje teksa po kalonte me biçikletë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 16:05, në fshatin Jubë. Drejtuesi i furgonit, 66 vjeç u vu menjëherë në pranga.

Një tjetër aksident u pasua rreth një orë më pas, 17:50.  Aksidenti ndodhi në aksin Fier- Lushnje, saktësisht në fshatin Krutje ku një ambulancë doli nga rruga dhe si pasojë ndërroi jetë pikërisht pacienti 62 vjeçar që ndodhej brenda.

Drejtuesi i ambulancës, u dëmtua dhe u shtrua në spital për kurim.